z

Szyby

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych pakietów szyb zespolonych z wypełnionymi argonem komorami próżniowymi o standardowym współczynniku przenikania ciepła U=1,1 W/m2K nasze okna mogą w znaczący sposób przyczynić się do ograniczenia strat ciepła.

Szyby ciepłochronne

Standardowe zespolenie ciepłochronne składa się z dwóch szyb, z których jedna to szyba z niewidoczną warstwą kombinacji metali szlachetnych, natomiast druga jest szybą typu float. Cienka, niewidoczna dla oka warstwa przepuszcza światło i energię słoneczną do wnętrza, równocześnie zapobiegając przenikaniu ciepła z pomieszczenia na zewnątrz. W przestrzeni między szybami może znajdować się gaz szlachetny, dodatkowo obniżający współczynnik przenikania ciepła U.

Szyby dźwiękochłonne

Ochrona przed hałasem jest jednym z ważniejszych problemów naszego życia. Warunkiem zapewnienia właściwego komfortu, a czasami wręcz zamieszkania w danym pomieszczeniu jest zapewnienie niskiego poziomu hałasu. Zestawy dźwiękochłonne są zbudowane w oparciu o asymetrię szyb w zestawie, elastyczne połączenia szyb oraz zastosowanie gazów tłumiących w przestrzeni między szybami oraz zastosowanie odpowiednich szkieł laminowanych . Szyby zespolone, w zależności od ich konstrukcji, osiągają izolacyjność akustyczną w granicach Rw=30-52 dB.

Szyby przeciwsłoneczne

Ze względu na wygląd szkła i jego wpływ na redukcję promieniowania słonecznego można je podzielić na absorpcyjne i refleksyjne. W swojej ofercie posiadamy następujące rodzaje szkieł przeciwsłonecznych:

  • ANTISOL - absorpcyjne szkło float, płaskie i przezroczyste, w masie szklanej przebarwione na kolor niebieski, brązowy, szary lub zielony.
  • REFLEX - refleksyjne szkło float płaskie i przezroczyste, w masie szklanej przebarwione na kolor niebieski, brązowy, szary lub zielony, powlekane tlenkiem metalu celem uzyskania właściwego efektu odbicia

Szyby bezpieczne i ochronne

Szyby bezpieczne powinny być stosowane tam, gdzie ze względu na warunki użytkowania zachodzi niebezpieczeństwo stłuczenia szyby, a ludzie znajdują się w zasięgu zranienia odłamkami szkła (szpitale, szkoły, żłobki, witryny sklepów).

  • Szyby o zwiększonej odporności na włamanie stosujemy w przypadku, gdy chcemy chronić dany obiekt z jednoczesnym zachowaniem niezmienionej estetyki elewacji lub przegrody.
  • Innym rodzajem szkła bezpiecznego jest szkło hartowane. Poprzez proces hartowania zwiększa się wytrzymałość szkła, a w przypadku pobicia szyby rozpada się ona na drobne kawałki o tępych krawędziach nie powodujące niebezpieczeństwa skaleczeń. Szkło hartowane idealnie nadaje się na fasady budynków.

Szyby dekoracyjne

Panujący trend do przezroczystych rozwiązań architektonicznych wymaga od szkła, jako dekoracyjnego materiału budowlanego, by doskonale przepuszczało światło będąc jednocześnie nieprzezroczystym. Oferowane przez nas szkło ornamentowe spełnia te życzenia w sposób doskonały, aktualnie przybierając coraz to nowsze oblicza. W ofercie naszej firmy jest wiele rodzajów szkieł ornamentowych, różnych producentów. Odpowiedni dobór struktury szkła daje nam możliwość wzmacniania lub osłabiania stopnia przezroczystości.